W hołdzie bohaterom

Dnia 6 czerwca uczniowie klasy 2A oraz 2B udali się do kościoła parafialnego pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie, aby uczestniczyć w uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej ofiary represji stalinowskich z terenu naszego powiatu.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez ks. dr. Jana Kalinowskiego, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Spotkanie zakończył wykład profesora Mirosława Golona poświęcony bohaterom poległym w imię wolnej Polski. Wypowiedź profesora nawiązywała również do obecnej sytuacji panującej w Europie – rosyjskiej agresji skierowanej w stronę Ukrainy oraz brutalnej wojny, dziejącej się na naszych oczach.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Pozwoli nam ono pielęgnować pamięć o ofiarach, które oddały swoje życie w imię wolnej Polski i prawdy.

Tekst: Aneta Boduch, kl. 2a

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę