Unijne debaty

W ramach Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych, trzej uczniowie naszej szkoły zorganizowali debaty o charakterze edukacyjnym. Dzięki temu będą mogli uczestniczyć w posiedzeniu Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych, który odbędzie się w Warszawie w dniach 25-27 maja.

„Wpływ social mediów na zdrowie psychiczne”- taki temat poruszyliśmy na jednej z debat. Młodzież chętnie wypowiadała się na temat aktualnych problemów i chorób psychicznych, wywoływanych fałszywym wizerunkiem, który kreuje się w internecie. Podczas rozmowy padło wiele haseł, które pomogły młodzieży w akceptacji samych siebie i nabraniu dystansu do wartości widywanych w iinternecie. Debatę poprowadziła Marika Majewska.

,,Unia Europejska w dobie kryzysu” to temat debaty, w ramach której młodzież miała okazję rozmawiać na temat przyszłości Unii Europejskiej na świecie w sytuacji kryzysu na Ukrainie. Poruszano takie wątki jak: relacje z Chinami, Węgrami czy Rosją, ale dyskusja sięgała też kwestii bardziej światopoglądowych czy społecznych. Podczas debaty wszyscy obecni doszli do wspólnych wniosków o tym, że należy dążyć do jak największej pomocy ukrainie oraz że jest to przełomowy okres historii, który niedługo zobaczymy w podręcznikach do historii. Debatę poprowadził Bartosz Skopiński.

Ostatnim wydarzeniem była debata pod hasłem „Przyszłość internetu w UE – porozmawiajmy!” Podczas rozmowy poruszyliśmy tematy takie jak: bezpieczeństwo w internecie, edukacja (zarówno dzieci, rodziców, jak i seniorów) w zakresie internetu i korzystania z niego, wolność słowa w wirtualnej debacie, kontrola reklam i treści w nich zawartych oraz wykluczenie cyfrowe. Przeprowadzona dyskusja uwidoczniła wiele problemów, które dostrzegają młodzi ludzie we współczesnym internecie. Debatę poprowadził Mikołaj Gapiński.

Tekst: Marika Majewska, kl. 3b

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę