Ślubowanie klas pierwszych

24 marca w naszym liceum miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Nie odbyło się ono tradycyjnie w grudniu ze względu na pandemię. 

Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Zarządu Samorządu Uczniowskiego Marika Majewska. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, pierwszaki powtórzyły słowa roty do ślubowania. Wśród ślubujących były m.in. dwie nowe uczennice z Ukrainy, przypisane do klasy 1b. Przedstawiciele klasy 1a: Martyna Kania i Antoni Lepisz oraz przedstawiciele klasy 1b: Laura Grabowski i Nikodem Kempa wpisali się do szkolnej kroniki. Podpisy złożyli również wychowawcy: klasy 1a – Pani Aneta Jaworska oraz klasy 1b – Pani Agnieszka Turbak. 

Następnie przeprowadzono konkurs „Co wiem o patronie i szkole” w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Udział w nim wzięło po pięciorgu reprezentantów z klas pierwszych. Uczniowie odpowiadali zarówno na pytania dotyczące postaci Zygmunta Działowskiego, jak i naszego liceum. W finale zmierzyły się trzy osoby, które ostatecznie uzyskały następujące wyniki:

1 miejsce – Aleksandra Dziaduszewska, kl. 1a;

2 miejsce – Seweryn Andrzejewski, kl. 1a;

3 miejsce – Paweł Oskwarek, kl. 1b.

Na koniec nagrodzono wszystkich uczestników konkursu. Mamy nadzieję, że dzień, w którym nasi pierwszoklasiści zostali uroczyście włączeni do szkolnej społeczności będzie przez nich mile wspominany.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę