Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 19 grudnia 2022 roku w naszym Liceum miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami zebrali się w szkolnej auli, by stać się od dziś pełnoprawnymi członkami społeczności naszej szkoły. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu wszystkich zgromadzonych Karol Kursa przedstawił krótko sylwetkę patrona szkoły Zygmunta Działowskiego. Po tym krótkim wstępie nastąpiła główna części całej uroczystości, a mianowicie ślubowanie. Na środek wystąpili przedstawiciele klas wraz z asystującymi im rodzicami. Z klasy 1A- Oliwia Kamińska, z klasy 1B- Maja Stenzel, a z klasy 1C- Aleksandra Nalaskowska oraz Łukasz Lubomski. Wszyscy razem, przy sztandarze szkoły wypowiadali słowa roty ślubowania. Następnie złożyli oni swój podpis w Księdze Pamiątkowej szkoły, który pozostawi ślad i wspomnienia już na wieki. Dyrektor oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Seweryn Andrzejewski w krótkich wystąpieniach życzyli pierwszoklasistą powodzenia i wielu sukcesów. Po oficjalnej części przyszedł czas na konkurs wiedzy o szkole zainspirowany kultowym teleturniejem “Jeden z dziesięciu”. Konkurs ten przyniósł dużo zabawy i śmiechu. Finalnie 1 miejsce zajęła Izabela Mroczka z klasy 1A, 2 miejsce Paulina Sroka z klasy 1C, natomiast 3 miejsce przypadło Alanowi Narewskiemu z klasy 1B. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcą, a wszystkim pierwszoklasistą życzymy samych miłych chwil spędzonych w naszym Liceum. 

Laura Grabowski 

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę