Pierwszoklasiści zintegrowani

W dniach 21-22 września uczniowie klas 1a, 1b oraz 1c odwiedziły ośrodek integracyjno-wypoczynkowy w Wierzchach. Dojechaliśmy do celu około godziny 10.00. Nasz pobyt zaczęliśmy od zakwaterowania w drewnianych domkach. Mimo chłodnej aury, korzystaliśmy z uroków tego miejsca. Część z nas spędzała czas na powietrzu, grając w siatkówkę pod bacznym okiem nauczycieli. Inni integrowali się w domkach, żartując i słuchając muzyki. Był również czas na wykonanie zadań przydzielonych przez naszych wychowawców. Przygotowane krótkie wierszyki i piosenki uatrakcyjniły wieczorne spotkanie przy ognisku. W Wierzchach mieliśmy także możliwość odwiedzić pobliski las. Po obiedzie udaliśmy się na długi spacer, w czasie którego obserwowaliśmy przyrodę i uczestniczyliśmy w podchodach zorganizowanych przez nauczycieli. Drugi dzień biwaku rozpoczęliśmy od śniadania, a po nim otrzymaliśmy kolejne zadanie, tym razem na stworzenie plakatu przedstawiającego wycieczkę widzianą naszymi oczami. Pozostały czas do obiadu upłynął nam na typowym relaksie. Wspólne rozmowy, gra w piłkę, spacery wokół ośrodka pozytywnie wpłynęły na nasze relacje i pozwoliły poznać się bliżej.
Opiekunami wyjazdu byli: P. Krause, P. Łamek, P. Stenzel, P. Banaś oraz P. Wiśniewska, którym w imieniu uczniów bardzo dziękujemy za świetną zabawę. Zapamiętamy ją na długo!!

Tekst: Antonina Tiré, Oliwia Kamińska