Obchody Święta Niepodległości

10 listopada odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastyczno-literackiego „Wolność – tak to rozumiem”. Konkurs, którego koorydnatorką była pani Aneta Jaworska stanowił element obchodów narodowego święta niepodległości. Zadaniem uczestników było zinterpretowanie pojęcia wolności. W konkursie wyróżniono Dawida Olszewskiego i Konrada Szablewskiego z klasy 1A za napisane przez nich teksty literackie oraz Kornelię Templin z klasy 2A za jej pracę plastyczną. Laureaci otrzymali nagrody z rąk pana dyrektora.

Nasza szkoła dołączyła także do akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 wyszliśmy na plac przed szkołą i wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

Z uwagi na sytuację pandemiczną, tego roku niestety nie zorganizowaliśmy uroczystości dla całego liceum. Grupa uczniów pod kierunkiem pani Jaworskiej przygotowała jednak montaż słowno-muzyczny. Wystąpili w nim: Wiktoria Banaszek z klasy 3A, Maciej Czarnecki z klasy 3C, Patrycja Kempińska z klasy 3A, Wiktor Chmiel z klasy 3A, Seweryn Andrzejewski z klasy 1A i Konrad Szablewski z klasy 1A. Przedstawienie nagrała i udostępniła Miejska Telewizja Kablowa, za co dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia nagrania na Facebooku szkoły pod adresem: https://www.facebook.com/lowabrzezno/videos/725953301695500

Tekst: Ilona Błaszkiewicz 

Fot: Lena Krause

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę