Narodowe Czytanie 2021 w wąbrzeskiej bibliotece

6 września młodzież naszego liceum, a także młodzież Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie miała okazję uczestniczyć w akcji Narodowego Czytania, w które włączyła się wąbrzeska biblioteka. Lekturą tegorocznej, dziesiątej edycji akcji była „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Panie bibliotekarki oraz zaproszeni goście, w tym dwoje uczniów naszego LO: Natalia Kwiatkowska i Maciej Czarnecki, zaprezentowali pierwszy akt dzieła. Czytający, dzięki swej doskonałej interpretacji, zaciekawili nas tą niezwykłą tragikomedią kołtuńską. Mogliśmy też zapoznać się z pochodzeniem terminu „dulszczyzna”, gdyż to jej problematykę podejmuje utwór. Okazuje się, że mimo iż został napisany w 1906 roku, to wciąż skłania do refleksji, a jego przesłanie pozostaje aktualne do dziś, tragifarsa potępia bowiem hipokryzję i obłudę.

Dziękujemy bardzo za zorganizowanie wydarzenia.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę