„Kariera Nikodema Dyzmy”

W piątkowy wieczór grupa naszych licealistów wraz z opiekunami po raz kolejny miała przyjemność uczestniczyć w spektaklu wystawionym na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Obejrzeliśmy „Karierę Nikodema Dyzmy”.

Cwaniactwo, fałszywość oraz niemoralność to główne cechy, jakie posiadał tytułowy bohater, który pomimo braku talentu i wiedzy piął się coraz wyżej po szczeblach kariery politycznej. Zachwycone jego postacią społeczeństwo było ślepe na jego kompletny brak kompetencji, a także zarzuty jakie wraz z postępowaniem powieści padały w kierunku bohatera.

Wiele zagadnień podejmowanych w utworze znajdzie odzwierciedlenie we współczesnych czasach, czyniąc tę historię wciąż aktualną. Twórcy utwierdzili nas w przekonaniu, że również i dziś mamy styczność z panowaniem Dyzmów.

Tekst: Natalia Gromadzka, kl. 2a

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę