„Ćwiczenia stylistyczne” w Teatrze Horzycy

Wieczór dnia 16 listopada grupa uczniów naszej szkoły spędziła na „Ćwiczeniach stylistycznych” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Spektakl inspirowany pomysłem francuskiego eksperymentatora Raymonda Queneau miał nietypową formę, ponieważ aktorzy odgrywali jedną, tę samą scenę w różnych wersjach. Chętni widzowie losowali spośród 99 sposobów, w jakie dana scena miała zostać przedstawiona. Nastrój smutku, komedia, musical, odwrócenie ról – toruńscy artyści sami nie wiedzieli, co ich czeka. Dodatkowo na koniec to właśnie publiczność wymyśliła własną wizję na scenariusz. Dzięki tym cechom powstało widowisko, które nie jest w stanie się powtórzyć. Nie ma wątpliwości, że siedząc na sali teatru bawiliśmy się świetnie. Przedstawieniu towarzyszyło niemało humoru, często niespodziewanego. Nie dziwne też, że pozytywnie zaskoczyliśmy się oryginalnością sztuki. Dopełnieniem wieczoru było pamiątkowe zdjęcie na koniec z jednym z aktorów.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę