Byliśmy w Warszawie!

16 grudnia 2021 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, której inicjatorem i sponsorem był poseł  na Sejm RP Tomasz Szymański. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie naszej szkoły oraz licealiści z Grudziądza.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie gmachu Sejmu Rzeczpospolitej, gdzie dzięki pani przewodnik poznaliśmy historię powstania kolejnych budynków polskiego parlamentu. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się sala plenarna, gdzie zobaczyliśmy prawdziwe rozmiary tego miejsca. Wywarło ono ogromne wrażenie zarówno na nas jak i na opiekunach naszej wycieczki. Poseł Szymański wyczerpująco opowiedział jak wyglądają obrady Sejmu i głosowania. Po pysznym posiłku w restauracji sejmowej w dobrych humorach wyruszyliśmy z posłem Szymańskim na spacer ulicami Warszawy. W czasie wolnym zwiedzaliśmy warszawską Starówkę i jej zabytki, dotarliśmy również na świąteczny jarmark. O 17.30 spotkaliśmy się pod Kolumną Zygmunta skąd udaliśmy się w drogę powrotną do Wąbrzeźna.

Panu posłowi Tomaszowi Szymańskiemu, serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość zobaczenia ciekawych miejsc naszej stolicy.

Tekst: Greta Mikulska, kl. 2a

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę