1a w Instytucie Pamięci Narodowej w Bydgoszczy

Zajęcia archiwalne klasy IA w Instytucie Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. W Delegaturze IPN w Bydgoszczy odbyły się zajęcia edukacyjne z pracownikami archiwum. Historie żołnierzy niezłomnych przybliżył uczniom edukator Jakub Topolewski. Ponadto w ramach. „Lekcje archiwalne – Co kryją archiwa IPN”. Zajęcia poprowadziły Panie Karolina Marciniak i Justyna Kęska, pracownice WA. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy archiwum Delegatury IPN w Bydgoszczy, w tym z poszczególnymi procesami jakim podlegają materiały archiwalne w archiwum (gromadzenie, ewidencjonowanie, opracowywanie, przechowywanie, konserwacja, udostępnianie, digitalizacja). Uczestnikom zwrócono uwagę na różnorodność zgromadzonej dokumentacji ze względu na postać fizyczną, rodzaj dokumentacji oraz instytucje przekazujące materiały archiwalne. Całość zajęć uzupełniono prezentacją najciekawszych, a także nietypowych archiwaliów znajdujących się w archiwum Wydziału. Po ukończeniu zajęć licealiści udali się zobaczyć malownicze uliczki i zakamarki Bydgoszczy. Podczas spaceru młodzież miała możliwość przekąsić małe co nieco w jednym z barów szybkiej obsługi. Fot: Grzegorz Banaś oraz Patryk Malendowicz.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę