Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Koniec roku szkolnego w naszym liceum zawsze zwiastuje kilkudniowa wycieczka i taka rozpoczęła się dla chętnych uczniów dnia 6 czerwca, a jej celem głównym było odwiedzenie Kotliny Kłodzkiej.

Dzień pierwszy

Już o wschodzie słońca wszyscy uczestnicy spotkali się na zbiórce, by o godzinie piątej wyruszyć w długą podróż. Musieliśmy przejechać ponad 500 km, potrzebny na to czas wykorzystaliśmy na wesołe rozmowy przy muzyce. Pierwszym dłuższym postojem była Twierdza w Kłodzku. Oprowadził nas po niej przewodnik, który z pasją opowiedział nam o wszystkich tajemnicach tego miejsca. Po zwiedzeniu całego zabytku nadszedł czas na poznanie ośrodka, w którym mieliśmy nocować oraz zapoznanie się z jego okolicą. W tym celu udaliśmy się do miejscowości Młoty i tam spędziliśmy cały wieczór. 

Dzień drugi

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy równie wcześnie co pierwszy, bowiem śniadanie w ośrodku było zaplanowane już na godzinę 5:30, aby jak najdłuższą część dnia zostawić na  zwiedzanie stolicy Czech – Pragi. Pogoda niestety nas nie rozpieszczała jednak nawet to nie było w stanie popsuć nam dobrej zabawy. W Pradze udało nam się zobaczyć Zamek Królewski, Hradczany, Most Świętego Karola oraz Rynek Starego Miasta. Posiłek zjedliśmy w lokalnym barze mlecznym serwującym tradycyjne czeskie dania, każdy uczeń mógł zasmakować kuchni zwiedzanego kraju. Późnym popołudniem wróciliśmy do naszego ośrodka.

Trzeci dzień 

Trzeci dzień z pewnością był luźniejszy od poprzedniego, choć nie znaczy to, że doznaliśmy w nim mniej wrażeń. Tego dnia odwiedziliśmy rezerwat przyrody „Błędne Skałki” w którym uczniowie zmierzyli się ze skalnym labiryntem. Mimo dość trudnego zadania każdemu, bez większych przeszkód udało się pokonać trasę. Kolejnym przystankiem w naszej podróży był Szczeliniec Wielki. Już po kilku minutach wspinaczki w górę zmęczenie dawało o sobie znać, ale nie przeszkodziło to w pokonaniu wyznaczonej trasy, by na samym końcu podziwiać piękno otaczającego nas krajobrazu. Ostatnią zaplanowaną na ten dzień atrakcją była wizyta w słynnym uzdrowisku Polanica Zdrój.

Dzień czwarty

Czwarty dzień naszej wycieczki spędziliśmy na odwiedzeniu kopalni „Złoty Stok” poznając dzięki przewodnikom historię tego miejsca oraz ciekawostki na temat złota. Dodatkowej frajdy dodał nam zjazd na znajdującej się w podziemiach zjeżdżalni. Nie brakowało również pięknych widoków, bowiem w środku mogliśmy znaleźć 10-metrowy wodospad, a drogę powrotną pokonaliśmy podziemną koleją. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Czaszek poznając historię jej powstania oraz kości, jakie tam się znajdują.

Dzień piąty 

Piątego dnia nasza wycieczka dobiegła końca. W trakcie drogi powrotnej odwiedziliśmy jeszcze wrocławski aquapark, w którym mogliśmy rozładować naszą energię na różnych znajdujących się tam zjeżdżalniach wodnych albo zrelaksować się w basenach na zewnątrz. Dla osób, które się skusiły się na tę formę rozrywki czekała kawiarenka znajdująca się w środku obiektu. Po ponad dwóch godzinach świetnej zabawy nadszedł czas na powrót do Wąbrzeźna. Ponownie umilaliśmy sobie podróż muzyką, a także mówiliśmy o wspólnych przygodach, jakich doświadczyliśmy podczas wycieczki. 

Tekst: Natalia Gromadzka, kl. 2a

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę