Podsumowanie naszych ogrodniczych prac 

Mimo, że rok szkolny dobiegł końca, prace nad naszym EKOgródkiem wciąż trwają. Dzięki idealnej pogodzie do prac ogrodniczych, po przywiezieniu ziemi, 28 czerwca zostały wysiane już ostatnie nasiona jakie były przewidziane, a mianowicie łączka kwietna. Teraz pozostało już tylko zainstalować domki dla owadów i karmniki dla ptaków, jednak pozostawimy to na wrzesień. Jesienią będziemy również sadzić sadzonki przyniesione przez społeczność Działowskiego, która chętnie angażuje się w projekt. Mimo, iż nasz EKOgródek został założony całkiem niedawno, to już widać pierwsze kwitnące kwiaty. Prace nad naszym ogródkiem zapoczątkowali uczniowie klasy 2b, mianowicie: Laura Grabowski, Karol Cisło, Nikodem Kempa, Paweł Oskwarek, Seweryn Plewa oraz Wojciech Sumiński. To właśnie oni pod opieką Pana Szymona Krawczyka złożyli wniosek i uzyskali grant w wysokości 2000 zł. w ramach działania prowadzonego przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica na rośliny, nawozy, narzędzia, domki dla owadów oraz karmniki dla ptaków. Jednak przy tworzeniu szkolnego ogródka kwiatowego i pracach pielęgnacyjnych, bardzo chętnie pomagają wszyscy uczniowie naszego LO.  

W prace nad założeniem EKOgródka włączyli się także pracownicy obsługi szkoły, a szczególnie pan woźny, którym dziękujemy za pomoc i wsparcie. 

„Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica, współfinansowany ze środków Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021- 2030″ 

@stowarzyszeniemlodych   

#ekofundusz #razemzsmgp 

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę