Otrzęsiny klas pierwszych

5 października w naszym liceum miały miejsce otrzęsiny klas pierwszych. Wydarzenie zorganizowała klasa 2B. Zgodnie ze zwyczajem, klasy pierwsze rywalizowały ze sobą w przygotowanych konkurencjach. Pierwszym kryterium, za które jury przyznawało punkty był strój. Uczniowie mieli przebrać się za wybranych bohaterów bajek. Trzeba przyznać, że poradzili sobie z tym świetnie, wykazując się dużą kreatywnością. Skomponowali kostiumy księżniczek, piesków z „Psiego Patrolu” i innych znanych postaci. Kolejnymi konkursami były: quiz wiedzy o szkole, pokaz talentów, karaoke oraz wykonanie portretu swojego wychowawcy. „Pierwszaki” zatańczyły również Belgijkę. 

Po zliczeniu punktów prowadzący ogłosili wyniki otrzęsin. Wygrała klasa 1B mająca kilkupunktową przewagę nad klasą 1A. Według tradycji zwycięzcy zorganizują w przyszłym roku otrzęsiny, zaś klasa z niższym wynikiem ślubowanie. Dodatkowo uczniowie klasy 1A dzielnie wypili „miksturę” zrobioną wcześniej przez starszych kolegów. Na zakończenie uczestnicy wspólnie bawili się przy muzyce.

Otrzęsiny stanowiły dla pierwszoklasistów idealną okazję do lepszego poznania i zintegrowania się. Mamy nadzieję, że zabawa zapadnie im w pamięć i będą ją miło wspominać.

« z 3 »

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę