Turniej piłkarzyków

Regulamin Szkolnego Turnieju Piłkarzyków

Postanowienia ogólne

1.  Turniej piłkarzyków organizowany jest przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie

2. Cel turnieju: Promowanie aktywnego spędzania czasu, integracja uczniów, rozwijanie umiejętności współpracy i sportowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

3. Termin i miejsce: Turniej odbędzie się [data,  10 września 2024] o godzinie [godzina, np. 11:40] na boisku szkolnym .

Zasady uczestnictwa

1. Turniej jest otwarty dla wszystkich uczniów ZSO

2. Drużyny dwuosobowe składają się z uczniów tej samej klasy lub różnych klas.

3. Każda drużyna musi zarejestrować się do [6 września 2024] u członka SU Darii Serhiienko.

4. Każda drużyna musi posiadać unikalną nazwę.

III. Przebieg turnieju

1. Turniej zostanie rozegrany w systemie pucharowym (eliminacje bezpośrednie). Drużyna, która przegra, odpada.

2. Mecze eliminacyjne trwają  5 minut lub do zdobycia 5 bramek przez jedną z drużyn.

3. Ćwierćfinały i półfinały trwają 7 minut lub do zdobycia [ np. 7 bramek].

4. Mecz finałowy trwa 10 minut lub do zdobycia 10 bramek.

5. W przypadku remisu w meczach eliminacyjnych decyduje „złoty gol” – pierwsza drużyna, która strzeli bramkę, wygrywa.

Zasady gry

1. Gra odbywa się zgodnie z ogólnymi zasadami gry w piłkarzyki:

– Zakaz podnoszenia stołu.

– Zakaz kręcenia drążkami (spinowania).

– Zakaz stosowania siły fizycznej wobec przeciwnika, agresji słownej i niesportowego zachowania.

2. Punkt zdobywa się za każdą bramkę strzeloną przeciwnikowi.

3. Gracze nie mogą zmieniać ról (obrony/ataku) w trakcie trwania meczu, chyba że za zgodą sędziego.

4. Drużyna ma prawo do jednej przerwy technicznej trwającej maksymalnie 1 minutę.

V. Obowiązki uczestników

1. Uczestnicy muszą stawić się na miejscu rozgrywek co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem swojego meczu.

2. Każda drużyna jest zobowiązana do przestrzegania zasad fair play oraz do współpracy z organizatorami i sędziami.

3. W razie nieobecności jednej z drużyn w wyznaczonym czasie – drużyna przeciwników automatycznie wygrywa walkowerem.

4. Wszelkie decyzje sędziego dotyczące przebiegu gry są ostateczne i nie podlegają dyskusji.

VI. Nagrody

1. Trzy najlepsze drużyny zostaną nagrodzone:

– **I miejsce**: Puchar,

– **II miejsce**: słodycze

– **III miejsce**: słodycze .

2. Organizatorzy mogą przewidzieć dodatkowe nagrody lub wyróżnienia dla uczestników.

VII. Postanowienia końcowe

1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu przed rozpoczęciem turnieju. Wszelkie zmiany będą ogłaszane uczestnikom na bieżąco.

2. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za kontuzje lub urazy uczestników, wynikające z nieprzestrzegania zasad turnieju.

3. Udział w turnieju jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

1. Turniej odbywa się w ramach projektu „Młoda Inicjatywa”