Maroko – rekrutacja

Wymiana polsko-niemiecko-marokańska będzie odbywać się w dniach 01.10.-12.10.2024 r. w miejscowości Al-Husajma w północnym Maroko. W wymianie uczestniczyć będzie 10 uczniów wąbrzeskiego LO, którzy jeszcze nie brali udziału w wymianie w Maroko i są zainteresowani tematyką projektu: „Gospodarka odpadami, energia odnawialna i zasoby wody”. Rekrutacja prowadzona będzie w wakacje z przyczyn niezależnych od szkoły.

Wymagany ważny paszport (ważność dokumentu nie może kończyć się wcześniej niż pół roku po zakończeniu projektu, wyrobienie paszportu trwa około miesiąca), wiek minimum 17 ukończonych  lat na dzień 1 października 2024 r. Ważna jest również dobra znajomość języka angielskiego oraz dobra forma fizyczna (kilka dni będziemy pracować przy rozbudowie ogrodu przyszkolnego w szkole w Ajdir). Wkład własny uczestnika wyniesie około 210 euro plus kieszonkowe na drobne wydatki, resztę wydatków pokrywa program Erasmus Plus i Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Uczestnicy projektu we wrześniu będą musieli przygotować trzy prezentacje nt. „Gospodarka odpadami, energia odnawialna i zasoby wody w Polsce” oraz program artystyczny na Dzień Polski w Maroko.

Zasady rekrutacji uczestników – punktacja za poszczególne obszary działalności:

1) praca na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, wolontariat, konkursy wyższego szczebla: (0 – 10 pkt.)

2) osiągnięcia edukacyjne (średnia ocen ze świadectwa rocznego w roku szkolnym 2023/24  – do 7 pkt.)

szczegółowa punktacja za średnią ocen:

średnia większa lub równa  5 – 7 pkt.

średnia większa lub równa 4,8 – 6 pkt.

średnia większa lub równa 4,6 – 5 pkt.

średnia większa lub równa 4,4 – 4 pkt.

średnia większa lub równa 4,2 – 3 pkt.

średnia większa lub równa 4,0 – 2 pkt.

średnia większa lub równa 3,5 – 1 pkt.

3) aktywny udział w wymianie polsko-niemieckiej – przyjmowanie partnerów z Alsfeld w swoich domach (3 pkt.)

W przypadku identycznej liczby punktów u kilku chętnych do wzięcia udziału w wymianie decyduje średnia ocen.

Chętni do wzięcia udziału w wymianie do 30 lipca 2024 r. składają do sekretariatu szkoły podpisany własnoręcznie dokument z następującymi danymi:

1) informację dotyczącą pracy na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, wolontariatu, udziału w konkursach wyższego szczebla (w krótkich podpunktach, potwierdzona aktywność to 1 pkt.),

2) średnia ocen ze świadectwa rocznego za rok szkolny 2023/2024,

3) informację, czy uczeń/uczennica/rodzina przyjmował/a u siebie w domu w ramach wymiany polsko-niemieckiej partnerów z Alsfeld.

4) podpisaną przez rodziców zgodę na udział w wymianie polsko-niemiecko-marokańskiej