Pierwszy Szkolny Turniej Szachów Błyskawicznych

W naszej szkole nie ma miejsca na nudę, dlatego też cały czas są realizowane nowe pomysły uczniów. Ponieważ mamy wśród naszej społeczności wielu wielbicieli tzw. “Gry Królów”,takim właśnie pomysłem była potrzeba zakupu szachów dla naszej szkoły. Uczniowie przy współpracy z nauczycielami, złożyli wniosek o dofinansowanie z programu “Młoda Inicjatywa” i otrzymali 5000 zł. Z tych pieniędzy zostały zakupione 4 stoły piknikowe oraz 4 komplety szachów. Zarówno ze stołów, jak i szachów uczniowie bardzo chętnie korzystają na przerwach i okienkach, ćwicząc w ten sposób młode umysły na świeżym powietrzu. Ponieważ jest zaskakująco duże zainteresowanie grą w szachy, 19 września rozegrane zostały pierwsze mistrzostwa szkoły w szachach błyskawicznych. W szranki stanęło 7 miłośników królewskiej gry, a w zaciętej walce czołowe miejsce zajęli:

1 miejsce – Paweł Oskwarek

2 miejsce – Nikodem Zieliński

3 miejsce – Nikodem Trybuś

Wygranym gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych rozgrywkach.