Historia szkoły

Dnia 20 kwietnia 1906 roku odbyło się uroczyste oddanie do użytku gmachu obecnego Liceum Ogólnokształcącego. Budowa szkolnego gmachu wraz z salą gimnastyczną i mieszkaniem służbowym dyrektora trwała niespełna trzy lata. W czasach pruskiego zaboru szkoła funkcjonowała pod nazwą Królewskie Progimnazjum Realne. W okresie międzywojennym, dawne pruskie progimnazjum przekształcone zostało w ośmioklasowe Gimnazjum Humanistyczne, a następnie w 1933 roku w Państwowe Gimnazjum i Liceum Koedukacyjne. W następstwie kolejnych zmian systemu szkolnego jakie wdrożone zostały w 1948 roku szkoła stała się czteroletnim liceum.

Szczegółowa historia szkoły opisana jest w książkach dostępnych w bibliotece szkolnej oraz Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wąbrzeźnie.