logo

A A A

Muzyczne upominki dla grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wyśpiewały: Kornelia Ćwiklińska, Julia Przybyłowska, Sara Dziewięcka, Natalia Sankiewicz, Katarzyna Kociołek. Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować, przypominając jakie były nasze dedykacje z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

*

Rozpoczynamy życzeniami dla nauczycieli królowej nauk, czyli matematyki. Dziękujemy Panu Januszowi Murawskiemu, Panu Jarosławowi Krause, Panu Pawłowi Turbakowi za wykresy liniowe i słupkowe, 3 zasady dynamiki Newtona, funkcje trygonometryczne, za ten minus przed nawiasem, za tę drogę dzieloną z czasem, alfę, betę i gammę. Zawsze możemy liczyć na Waszą matematyczną pomoc. Jesteśmy wdzięczni, że każdego dnia dzieląc się swoją mądrością, potęgujecie naszą wiedzę. Życzymy tyle pomyślności, ile różnych jest symetrii, ile twierdzeń w geometrii.

*

Język polski to przedmiot humanistyczny, na nim uczymy się liryki i epiki na wzór antyczny. Dzięki naszym nauczycielom polonistom - Pani Katarzynie Zywert, Pani Ewie Rutkowskiej, Panu Karolowi Alichnowiczowi - uczymy się poprawnie i pięknie wypowiadać. Dzięki naszym polonistom przydawki, okoliczniki i dopełnienia nie wzbudzą już w nas żadnego zdziwienia. Dziękujemy za zmuszanie nas do bezustannej, morderczej walki z ortograficznymi błędami i przełamywanie barier w obcowaniu z lekturami. Życzymy pomyślności, zawodowego spełnienia, a także składamy ogromne wyrazy szacunku i wdzięczności za to, że każdy z Was się trudzi, aby uczynić z nas wartościowych ludzi.

*

Nauczycielom historii - Pani Katarzynie Wiśniewskiej i Pani Grzegorzowi Banasiowi, życzymy wiele hartu i odwagi w demonstrowaniu bitew i potyczek historycznych. Historia to piękna nauka, w której wciąż prawdy się szuka. Trudno skojarzyć nam niektóre fakty, zapamiętać wojny, rozejmy i pakty. Lecz jeszcze trudniej uświadomić sobie, że żadna data nie służy ku ozdobie. Sprawiacie, że każdego dnia przybywa nam historycznej wiedzy i za to jesteśmy Wam, nasi drodzy historycy, wdzięczni.

*

Teraz zwracamy się do nauczycieli języka angielskiego - Pani Emilii Witkowskiej oraz Pani Agnieszki Turbak i nauczyciela języka niemieckiego Pana Michała Stenzla. Wraz z życzeniami wielu spokojnych dni, wśród wrzasków i krzyków pragniemy zwrócić się z prośbą o zaprzestanie łamania języka na Waszych lekcjach, bo po co zaprzeczać Rejowi, który twierdził, „iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Naszym nauczycielom języków obcych rzucamy koła ratunkowe, by nie utonęli w lawinie obcych słów. Życzymy przede wszystkim dużo cierpliwości do wysłuchiwania naszych łamańców językowych, a także płynącej z tego radości do dalszej współpracy, pamiętajcie również, że Imagination is more important than knowledge, co w tłumaczeniu oznacza, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

*

Nauczycielom przedmiotów przyrodniczych – Pani Kamili Gutowskiej-Mądrej, Pani Grażynie Śmigrowskiej, Panu Szymonowi Krawczykowi – dziękujemy za to, że umiemy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób powstało i jak kształtowało się życie na Ziemi. Dzięki Wam znamy też klasyfikację człowieka w przyrodzie, wiemy w jakie zakątki świata najlepiej udać się na wakacje, aby było przyjemnie i bezpiecznie, odróżniamy alkany od alkenów i alkinów. Cieszymy się z każdych doświadczeń przeprowadzanych na lekcjach i zawsze trzymamy kciuki, żeby nie musieć wyjaśniać, dlaczego reakcja nie przebiegła po naszej myśli. Jako młodzi homines sapientes, którzy często nie wiemy, w którą stronę iść, gdy się zgubimy, potrafimy bez kompasu wyznaczyć kierunki geograficzne i dojść do celu. Życzymy, aby i dla Was spełnianie marzeń i dochodzenie do celów nie było skomplikowane. Niech te fascynujące nauki, których tajniki zgłębiacie i przekazujecie, nieustannie dostarczają Wam satysfakcji i przyjemności.

*

Nie zapominamy również o naszych nauczycielach wychowania fizycznego - Pani Wandzie Szupryczyńskiej i o Panu Jacku Łamku, którzy dbają o nasze zdrowie i samopoczucie, stoją na straży naszych dobrych kondycji, wspomagają w walce z wewnętrznymi leniuszkami i zapewniają o zbawczym działaniu aktywności fizycznej na większość dolegliwości. Cieszymy się, że jest z nami Pan Klaus Migga – dobry duch sportu wąbrzeskiego liceum, trzymający pieczę nad naszymi biegaczami.

*

Pamiętamy o księdzu Pawle Dąbrowskim, który czuwa nad naszym rozwojem duchowym, odpowiada na trudne teologiczne pytania i podpowiada jak należy postępować.

*

Szczególnie dziękujemy Panu Dyrektorowi za to, że zawsze dba o dobro naszej szkoły, zapewnia miłą atmosferę, i stara się rozwiązać każdy problem, z którym do niego idziemy. Jesteśmy wdzięczni, że w naszym liceum możemy czuć się swobodnie i bezpiecznie.

 Tekst: Kinga Kamińska, fot.: Marcelina Betlejewska