Nasze liceum reprezentowały dwie dziewczyny: Wiktoria Kurasiewicz z klasy I b, która zwyciężyła oraz Klaudia Zielińska z klasy II a, która wywalczyła sobie brązowy medal. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w biegu połączonym z chłopcami oraz dorosłymi. Uczestnicy mieli do pokonania 1500 m. Było to na pewno nie lada wyzwanie. Jak co roku nie mogło zabraknąć atrakcyjnych nagród dla biegaczy.

Z pewnością można stwierdzić, że był to wyjątkowy dzień dla wszystkich mieszkańców naszego pięknego miasta. To, w jaki sposób obchodzimy to ważne święto, pokazuje jak bardzo jesteśmy zżyci ze sportem. To naprawdę piękna tradycja, którą należy pielęgnować. Cieszymy się, że uczniowie naszego LO przyczyniają się do tego. W tym dniu oprócz naszych szkolnych biegaczek, nie mogło również zabraknąć Aleksandry Olszewskiej oraz Szymona Strawczyńskiego z klasy I a, którzy pomagali w organizacji tego niezwykłego biegu. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i mamy nadzieję, że co roku uczniowie naszej szkoły będą przyczyniać się do tej pięknej tradycji.

Tekst: Klaudia Zielińska, fot. Angelika Potorska