Spektakl nosił tytuł "Edyp Tyran" i powstał w oparciu o szkolną lekturę, opracowywaną na lekcjach polskiego. Była to zatem możliwość zobrazowania sobie nieco unowocześnionych bohaterów utworu Sofoklesa, a dla starszych roczników - powtórka przed zbliżającym się egzaminem. Trzeba przyznać, że chyba nikt nie spodziewał się zobaczyć Edypa w elegancko skrojonym garniturze, a czytając książkę nie wyobrażał sobie jego dzieci ubranych w luźne sportowe stroje. Kostiumy jednak idealnie oddawały charakter postaci, przez co całość była spójna i interesująca dla odbiorców.

Po opadnięciu kurtyny, aktorzy poświęcili jeszcze chwilę czasu na omówienie najważniejszych wątków sztuki z widzami i zachęcali do podzielenia się wrażeniami - te były jak najbardziej pozytywne. W ten sposób licealiści przekonali się, jak wiele pracy włożono w przygotowanie przedstawienia.

Kiedy nadszedł czas powrotu, nasi uczniowie zaczęli czuć niedosyt, który mają nadzieję zaspokoić w związku z szykującą się już w kwietniu następną wizytą w toruńskim teatrze.

Tekst: Kinga Kamińska, fot. A. Wiśniewska, J. Kłosińska