Mimo chłodnej tego dnia aury, w naszej szkole było naprawdę gorąco. Już od godzin porannych najmłodsi uczniowie byli przebrani za postacie z „Avengers”, „Star Wars”, „Minionków” i „Shreka”. Wydarzenie to zorganizowali starsi koledzy z klasy IIA, pod okiem wychowawcy. Całość poprowadziły Alicja Gołaszewska oraz Julia Przybyłowska. Pierwszym zadaniem pierwszaków było zaprezentowanie swoich strojów oraz scenki z wybranego filmu lub bajki, które były oceniane przez jury w składzie: Róża Paluch, Agnieszka Żychowska, Julia Dedeńska. Oprócz tego pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z przygotowanymi dla nich konkurencjami, między innymi były to: „krzesełka”, taniec na gazecie, czy quiz sprawdzający wiedzę o szkole i nauczycielach. Po każdym zadaniu pierwszaki otrzymywali słodkie upominki. Walka pomiędzy klasami była zacięta. Nasi najmłodsi uczniowie, z każdą konkurencją poradzili sobie doskonale, jednak wygrać mogła tylko jedna klasa. Niewielką ilością punktów zwyciężyła klasa IB, która w nagrodę zorganizuje otrzęsiny za rok. Po minach i zachowaniu najmłodszych można stwierdzić, iż otrzęsiny zakończyły się wielkim sukcesem. Uroczystość ta miała na celu zintegrowanie się uczniów klas pierwszych oraz zaaklimatyzowanie się w nowej szkole. Dziękujemy klasie IIA za zorganizowanie tej udanej imprezy i pierwszakom, za dobrą zabawę. Miejmy nadzieję, że każde następne otrzęsiny będą tak samo udane.

Tekst: Klaudia Zielińska, fot.: ks. Paweł Dąbrowski